Naujienos

Didžiausiame Lietuvoje džiazo festivalyje „Kaunas Jazz 2023“ balandžio 28 d. savo pasirodymą surengs instrumentinį Čikagos stiliaus muzikos stilių atliekantis Kauno diksilendas „DixXband“. Šiais metais savo veiklos 20-metį mininti tradicinio džiazo grupė išskirtinį muzikos skonį ir jos ritmingą harmoniją vertinančiai festivalio publikai žada specialiai festivaliui paruoštą išskirtinį repertuarą.

Simboliška, jog laisve alsuojančioje Nepriklausomybės ..

 

plačiau
DVARAS ŠEIMAI - GELGAUDIŠKIO DVARO DIENA 2021
DVARAS ŠEIMAI - GELGAUDIŠKIO DVARO DIENA 2021

 „Nuskraidink mane į diksilendo šalį“ – muzikinis projektas kviečiantis pakeliauti  po džiazo muzikos pasaulį, kur skamba melodingos improvizacijos ir  pašėlę ritmai. Džiazo klasika, kuri gimė prieš  šimtą metų Naujojo Orleano gatvėse ir Čikagos naktiniuose klubuose, skambės atliekama Kauno diksilendo DixXband, o populiariausias to laikmečio dainas atliks daugybės vokalinių  konkursų laureatė Gabrielė Urbonaitė, sužibėjusi tokiuose konkursuose ir TV projektuose kaip „Jazz Wind“ , „Jazz Voices 2015“, „X Faktorius“  „L’amour change le Monde“.  Kartu su diksilendu  vėją scenoje kels ir svinginio šokio meistrai - greiti ir linksmi Lyndy -Hopo šokėjai – Klubas „SWING DAIVA“   

Programoje geriausi „New Orlean Jazz“, „Swing“, „Boogie woogie“ stilių kūriniai bei gerai žinomi Aerosmith, The Beatles, Guns N‘ Roses ir kitų grupių, atlikėjų hitai, skambantys šiuo populiariu „Vintage Jazz“ stiliumi (retro).

Atlikėjai

GABRIELĖ URBONAITĖ (vokalas)
RAIMUNDAS ARNAŠIUS (trimitas) -  grupės meno vadovas
TOMAS RAZMUS (ten. / sopr. saksofonai)
REMIGIJUS TERMINAS (trombonas)
MANTAS LIUTIKAS (klavišiniai)
MINDAUGAS PAULIKAS (gitara)
NERIJUS ARDZEVIČIUS (bosinė gitara)
EVALDAS ANDZIULIS (mušamieji)

Lyndy –Hopo klubas „SWING DAIVA“   

 

 

Džiazo šventė pasiekė ir Skaudvilę
Tauragės džiazo festivalio geografija plečiasi į visas puses. Liepos 17 dieną festivalio ritmai sudundėjo Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje Skaudvilėje. Labai jaukioje vietoje, kultūros namų pašonėje,  buvusio kultūros namų ilgamečio darbuotojo Kazimiero Lieko prieš keletą dešimtmečių pasodintame pušyne jaukiai įsikūrę gana gausiai susirinkę žiūrovai (turėkime omeny, kad Skaudvilėje džiazo muzika – itin reta viešnia) mėgavosi džiazu tikrąja žodžio prasme. Gražioje ir patogioje stacionarioje lauko scenoje profesionalų diksilendo kolektyvą „DixXband“ iš Kauno ir taip šiltą ir itin malonią dieną „apšildė“  Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras. 

 

 

plačiau
Tarptautinis festivalis "Jonava Jazz 2019" iš arti: 1 diena
Tarptautinis festivalis

Jei atvirai, tai labai seniai nemačiau ir negirdėjau tokio kiekio atominių užtaisų vienoje scenoje. Spalio 19-a, per savo gimtadienį aš skubėjau į festivalį, iš kurio tiek daug tikrai nesitikėjau. Bet tada geriausi dalykai ir nutinka! Tarptautinis džiazo festivalio pirmoji diena buvo super intensyvi, o per dvejus visą dieną vykusius koncertus išgirdau praktiškai visko ir dar daugiau. Pradėjus santūriai ir ramiai, įtampa vis augo ir augo, ir augo, kol galiausiai - šokiai su instrumentais scenoje ir šokiai nuo jos, o tada jau ir iš kėdžių iššokę žiūrovai bei sprogstančios kokybiškiausio džiazo natos iš varinių, styginių ir kitokių, matytų ir nelabai instrumentų. Klasikinis džiazas, alternatyvusis džiazas, swing'as ir dar reikėtų vardinti toliau, bet kas buvot - žinot! Ir taip ištisas šešias valandas. Džiazo mylėtojams gerai žinomi vardai iš visos Europos, tarp kurių: DixXband, The Swing Cats, JAZZSTUDIO, Infiltrators Trio & Deniss Pashkevich, IvanandaJazz, Big AL & The Jokers ir t.t. Ir tai tik per vieną festivalio dieną, o ne ką mažiau labai kokybiško ir įdomaus veiksmo buvo sekmadienį, ehh, karšta! Pro Jazz ir Lietuvos kultūros taryba tikrai gerai pasistengė bekurdami šią skoningą pirtį.

 

 

 

Pažaislio muzikos festivalis pasitiks vasarą


Daugiau nei 40 renginių festivalio programoje netrūks įvairiausių žanrų koncertų, jau publikos pamėgtų atlikėjų ir naujai atrastų talentų, gerai pažįstamų koncertų erdvių ir rečiau aplankomų vietų. Apšilimas su džiazu Festivalis kviečia visus džiaugtis ir dalytis džiaugsmu, skatina atsigręžti į tai, ką mums visiems teikia nemari akademinė muzika ir klasikinis menas. Šie dalykai – džiaugsmas, gėris, prasmė ir tvarumas – atsispindi tiek skambiausiuose muzikos garsuose, tiek prie ketvirčio amžiaus sukakties artėjančio Pažaislio muzikos festivalio filosofijoje.

plačiau
Džiazo ir šviesų festivalis „Džiazo laužai“
Džiazo ir šviesų festivalis „Džiazo laužai“

Kviečiame į Džiazo ir šviesų festivalį „Džiazo laužai“, kuris vyks liepos 13 d. 20 val. Burbiškio dvaro parke! Festivalyje Jūsų lauks ne tik džiazo koncertai bet ir daugiaspalvis lazerių projektų erdvinis šou ir vizualizacijų instaliacijos. Improvizuotoje naktinėje ekskursijoje – pristatyme su profesionaliu gidu, meno istoriku Donatu Jokūbaičiu turėsite galimybę susipažinti su naujai pristatyta dvaro architektūra ir istorija. Renginys NEMOKAMAS!

daugiau:

http://www.radviliskiokc.lt/dziazo-ir-sviesu-festivalis-dziazo-lauzai/?fbclid=IwAR2lvj8ruzzpcTbRUJ-AgDgbmEN2BhybabJkAXrThb6pATo2fTcqbkrdbZk

Atlikėjai;

KAUNO DIKSILENDAS „DIXXBAND“
Vaiva Venslovienė (vokalas)
Raimundas Arnašius (trimitas)
Tomas Razmus (tenorinis ir sopraninis saksofonai)
Remigijus Terminas (trombonas)
Mantas Liutikas (klavišiniai)
Mindaugas Paulikas (gitara)
Simonas Remeika (tūba)
Evaldas Anziulis (mušamieji)
EDAS MATULAITIS ir EDITA KRIAUČIŪNAITĖ (svingo šokių klubo „All That Swing“ šokėjai)

Nuskraidink mane į diksilendo šalį-Volfas Engelman studijos terasoje
Nuskraidink mane į diksilendo šalį-Volfas Engelman studijos terasoje


Gegužės 30d. 18:00 Volfas Engelman studijos terasoje

Nuskraidink mane į diksilendo šalį

Atlikėjai

KAUNO DIKSILENDAS „DIXXBAND“
Kristina Svolkinaitė (vokalas)
Raimundas Arnašius (trimitas)
Tomas Razmus (tenorinis ir sopraninis saksofonai)
Remigijus Terminas (trombonas)
Mantas Liutikas (fortepijonas)
Mindaugas Paulikas (gitara)
Simonas Remeika (tūba)
Evaldas Anziulis (mušamieji)

Dalyvauja:
EDAS MATULAITIS ir EDITA KRIAUČIŪNAITĖ (svingo šokių klubo „All That Swing“ šokėjai)

Įėjimas nemokamas

Kauno diksilendas „DixXband“ tradicinio džiazo muzikos gurmanams paruošė naują programą   „Nuskraidink mane į diksilendo šalį“. Improvizacijų, išraiškingų melodijų bei pašėlusių ritmų sūkuryje skamba Naujojo Orleano, Čikagos, „hot jazz“ stilių muzika kartu su svinguojančiu lindihopo šokiu.

Taip pat „DixXband“ projekte – džiazo atlikėja Kristina Svolkinaitė bei svingo ambasadoriai Kaune – šokių klubas „All That Swing“.

KAUNO DIKSILENDO ,,DIXXBAND“ MOTERS DIENOS KONCERTAS
KAUNO DIKSILENDO ,,DIXXBAND“ MOTERS DIENOS KONCERTAS

Kovo 8 d. 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre Kauno diksilendo „Dixxidband“ koncertas

Moteris sveikins Kauno diksilendas „DixXband“, kurie joms skirs auksines pasaulio melodijas bei legendines lietuviškas dainas: ,,Simple the best“,  ,,Love me tender“, ,,Gintarai“, ,,Pienės pūkas“ ir kt.

Įspūdingus šokius dovanos ir koncertą puoš alytiškiai – AKKC šokių studija ,,Alytaus miestelėnai“ (vad. V. Ežerskis).

DAUGIAU INFO....

 

NUSKRAIDINK MANE Į DIKSILENDO ŠALĮ!

Kauno diksilendas „DixXband“ visus džiazo muzikos gurmanus maloniai kviečia į savo pirmajį sezono koncertą – „Nuskraidink mane į diksilendo šalį“. Improvizacijų, išraiškingų melodijų bei ritmų vakare skambės Naujojo Orleano, Čikagos, „Hot Jazz“ stilių muzika ir pašėlę Lindihopo šokiai svingo ritmu. Kartu su „DixXband“ scenoje išvysite aksominio balso džiazo atlikėją Kristiną Svolkinaitę bei žaismingus svingo šokio meistrus iš svingo šokių klubo „All That Swing“.

Atlikėjai

KRISTINA SVOLKINAITĖ (vokalas)
RAIMUNDAS ARNAŠIUS (trimitas)
TOMAS RAZMUS (tenorinis ir sopraninis saksofonai)
REMIGIJUS TERMINAS (trombonas)
MANTAS LIUTIKAS (fortepijonas)
MINDAUGAS PAULIKAS (gitara)
NERIJUS ARDZEVIČIUS (kontrabosas)
EVALDAS ANZIULIS (mušamieji)
EDAS MATULAITIS ir EDITA KRIAUČIŪNAITĖ (svingo šokių klubo „All That Swing“ šokėjai)

plačiau
L. ARMSTRONGUI KELIĄ Į DŽIAZO OLIMPĄ NUTIESĖ VILKIJOS ŽYDAI

Džiazo virtuozas Louisas Armstrongas tapo tuo, kuo buvo tik išeivių iš Lietuvos dėka – jei ne Tilės ir Leibos Karnovskių šeima iš Vilkijos, vargu, ar pasaulis būtų pastebėjęs talentingą berniuką.

Pasakojimas apie tai – LRT PLIUS laidoje „Daiktų istorijos“ šį šeštadienį 18.15 val.

Iš Karnavos kaimo kilę Karnovskiai 1900-aisiais apsigyveno Nju Orleane ir ten vertėsi šiukšlių rūšiavimo verslu. Tuo pačiu užsiėmė ir šiukšlynuose maisto ieškodavęs mažylis Louisas (g. 1901 m.), nes šeimą tėvas buvo palikęs, o mama savo vaikus mėgino išmaitinti prekiaudama savo kūnu. Dešimt savo vaikų auginę Karnovskiai 7-erių berniuką ėmė globoti, vėliau įsūnijo, nupirko pirmąjį instrumentą. Louisas ir būdamas suaugęs kalbėjo jidiš-litviš dialektu, nešiojo Dovydo žvaigždę ir žinojo, kur yra gražusis Vilkijos miestelis šalia Nemuno.

 

 

plačiau