Naujienos

Šimtmečio muzika Prisikėlimo bazilikos terasoje  - Legendinės dainos

Rugpjūčio 12 d. Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos terasoje (ant stogo) koncertas iš ciklo „Vasaros koncertai Prisikėlimo terasoje“. Tai Lietuvos šimtmečiui skirti renginiai. Koncerte dalyvaus Kauno diksilendas „DixXband“ (vad. Raimundas Arnašius), vokalinis duetas Vaiva Venslovienė ir Kristina Svolkinaitė.

plačiau
Žaliasis Birštonas ošia! – kurorto šventė su diksilendu DixXband.

Žaliasis Birštonas ošia! – kurorto šventė. Sekmadienio popietė - piknikas Nemuno slėnyje su diksilendu DixXband. Foto.........

 

plačiau
Birštonas, džiazas, Zigmas Vileikis – 40 metų laisvos minties ir improvizacijų skrydžių istorija
Birštonas, džiazas, Zigmas Vileikis – 40 metų laisvos minties ir improvizacijų skrydžių istorija

Birštonas šiemet vėl gyvena laisvės gurkšniais, o tiksliau, džiazu, kurį kurorte įkurdino ne bet kas, o dabartinis Birštono kultūros centro vadovas Zigmas Vileikis. Šiemet Zigmo džiazo festivaliui 40 metų. Tiesa, tegul jūsų nestebina, jog visur rašoma, kad tai XX jubiliejinis „Birštonas Jazz“ renginys, nes festivaliai vyksta kas antrus metus. Pripažinsiu, jog tiesiogiai su džiazu susidūriau tik atvykęs gyventi į Nemuno kilpų kraštą ir tam turėjo įtakos Birštono festivalis. Nors nesu džiazo fanas, bet artėjant festivaliui, nori nenori padedi gyventi jo ritmu.

Visada stebėjausi, kodėl būtent tas ar kitas muzikantas gauna iš Zigmo Vileikio rankų Grand Prix apdovanojimą. Suprasti ir pagrįsti Zigmo pasirinkimą nebeįmanoma, kaip ir įrėminti džiazo kompozicijas.

Šiemet Grand Prix apdovanojimas buvo įteiktas Arkadijui Gotesmanui. Vardinti Arkadijaus, kaip džiazo atlikėjo (universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų), kelią nėra jokio reikalo, nes jis įspūdingas, bet tai, kad muzikantas jau 30 metų „nesensta“ ir vis dar pilnas idėjų, verčia lenkti prieš jį galvą. Reikia manyti, jog būtent Arkadijaus universalumas ir išskirtinumas ir tapo pagrindiniu faktoriumi, kuris nulėmė Z. Vileikio sprendimą.

Birštono džiazo festivalis ir Zigmo Vileikio vardas – neatsiejamos viena nuo kitos dalys. Toks ryšys iki šiol lemia festivalio ilgaamžiškumą. Ar po dvejų metų suskambės XXI festivalio akordai ir bus įteiktas Grand Prix apdovanojimas kitam pretendentui? Reikia tikėti…

http://kvitrina.lt/birstonas-dziazas-zigmas-vileikis-40-metu-laisvos-minties-ir-improvizaciju-skrydziu-istorija/#prettyphoto[post_gallery]/8/

Gyva muzika kiekvienam renginiui

Kiekvienai šventei galime pasiūlyti kokybišką, įvairių stilių „gyvai“ atliekamą muziką bei geriausias sąlygas.

„DixXband“ groja  festivaliuose, miestų šventėse, jubiliejų, vestuvių ir kitų renginių metu.
Grupės repertuare ne tik džiazo klasika, bet ir populiariausi visų laikų pasaulio hitai, tokie kaip

plačiau
Festivalio”Džiazo dienos Tauragėje 2017” jam session

Festivalio”Džiazo dienos Tauragėje 2017” jam session vyko „Bangos“ kavinėje. Čia beveik ir uodas savo snapo nebūtų įkišęs: staliukai buvo visi užimti, o vėliau atėję, turėjo trintis pasieniais ir gailėtis, kad pasivėlino. Kaip ir buvo reklamuota, koncertavo Kauno diksilendas DixXband ir  neseniai įkurtas KTU pučiamųjų muzikos ansamblis The BrassBees . Kaip ir tikėtasi, vakaro dvasia buvo džiaziška.

plačiau
Keleto diksilendas keliolikai

Šį rytą trindamas galvą dermatologiniu šampūnu – taip buvo užrašyta ant buteliuko – pagavau save niūniuojantis Stingo kūrinio „Englishman in New York“ melodiją: per neatstojantį miegą, per šilto vandens lašus ir skystelėjusio šampūno purslus iš gerklės, nepriklausomai nuo mano valios bei nepaisant įsisenėjančio bronchito, liejosi garsas, vibracija ir pabiri žodžiai: „o-oho, aš atėjūnas, aš legalus atėjūnas“ – liejosi tokiu veržlumu, kaip kad nuo Vilniaus kalvų liejasi, vinguriuoja, braunasi per asfaltą tie tirpstančio sniego upeliūkščiai.

Mano paties klausa šią dainą pagavo tik užsukus čiaupą

plačiau
„Sekmadienio muzika“ vėl skambės Prisikėlimo bazilikos terasoje!


Rugpjūčio 27 d., sekmadienį, 18.30 val. Prisikėlimo bazilikos (Žemaičių g. 31A) terasoje koncertuos „DixXband“. Grupės pristatoma programa – „Sėsk į diksilendo traukinį“.
Diksilendas „DixXband“ visus džiazo muzikos gerbėjus kviečia drauge pakeliauti po „New Orlean“ ir svingo eros laikus, kai ši muzika buvo populiarumo viršūnėse. Klausytojų laukia malonus, improvizacijų ir džiazo ritmų pripildytas vakaras, o vokalinės muzikos gurmanai mėgausis aksominiu, džiazo atlikėjos Kristinos Svolkinaitės balsu.
Bilietų kainos 5, 1 0

plačiau
Džiazo gatvė. Kaunas Jazz 2017.
Ar kada pagalvojote, jog Vilniaus gatvėje vienu metu išvysite muzikuojant net 15 žmonių? :)
Būtent tokia premjera Jūsų laukia balandžio 29-ąją 17:00 Džiazo gatvės scenoje ties Vilniaus g. ir A.Mapu g. sankirta!
KTU pučiamųjų grupė susikūrė 2016-aisiais studentų iniciatyva, ir sėkmingai plečiasi toliau. Jaunieji muzikantai programą pristatys su stipriu palaikymu - kolektyvu DixXband, bei žada praeivius užkrėsti gera nuotaika, ritmu bei energija!
plačiau
Naujoji „DixXband“ programa alsuoja meile tikrajam džiazui

Po užpraėjusiais metais pilnutėlę filharmonijos salę sutraukusio koncerto „SingSwing“ diksilendo nariai neabejojo – gyvos ir kokybiškos muzikos mėgėjus nauja programa „DixXband“ būtinai pamalonins ir kitąmet.

plačiau
Vakarinis Jam Session - Džiazo dienos Tauragėje

Kauno diksilendas „DixXband“  ir  neseniai studentų iniciatyva įkurtas  KTU pučiamųjų muzikos ansamblis „The Brass Bees“  džiazo gerbėjus pakvies į pirmą „Jamsession“ vakarėlį Tauragėje. Bendram reikalui jėgas suvieniję du kolektyvai pavirs į vieną darnų džiazo orkestrą, tad klausytojų laukia smagi, improvizacijų ir džiazo ritmų pripildyta, naktis. Na, o vokalinės muzikos gurmanai galės mėgautis aksominiu Kristinos Svolkinaitės balsu.

 

plačiau