Naujienos

NUSKRAIDINK MANE Į DIKSILENDO ŠALĮ!

Kauno diksilendas „DixXband“ visus džiazo muzikos gurmanus maloniai kviečia į savo pirmajį sezono koncertą – „Nuskraidink mane į diksilendo šalį“. Improvizacijų, išraiškingų melodijų bei ritmų vakare skambės Naujojo Orleano, Čikagos, „Hot Jazz“ stilių muzika ir pašėlę Lindihopo šokiai svingo ritmu. Kartu su „DixXband“ scenoje išvysite aksominio balso džiazo atlikėją Kristiną Svolkinaitę bei žaismingus svingo šokio meistrus iš svingo šokių klubo „All That Swing“.

Atlikėjai

KRISTINA SVOLKINAITĖ (vokalas)
RAIMUNDAS ARNAŠIUS (trimitas)
TOMAS RAZMUS (tenorinis ir sopraninis saksofonai)
REMIGIJUS TERMINAS (trombonas)
MANTAS LIUTIKAS (fortepijonas)
MINDAUGAS PAULIKAS (gitara)
NERIJUS ARDZEVIČIUS (kontrabosas)
EVALDAS ANZIULIS (mušamieji)
EDAS MATULAITIS ir EDITA KRIAUČIŪNAITĖ (svingo šokių klubo „All That Swing“ šokėjai)

plačiau
L. ARMSTRONGUI KELIĄ Į DŽIAZO OLIMPĄ NUTIESĖ VILKIJOS ŽYDAI

Džiazo virtuozas Louisas Armstrongas tapo tuo, kuo buvo tik išeivių iš Lietuvos dėka – jei ne Tilės ir Leibos Karnovskių šeima iš Vilkijos, vargu, ar pasaulis būtų pastebėjęs talentingą berniuką.

Pasakojimas apie tai – LRT PLIUS laidoje „Daiktų istorijos“ šį šeštadienį 18.15 val.

Iš Karnavos kaimo kilę Karnovskiai 1900-aisiais apsigyveno Nju Orleane ir ten vertėsi šiukšlių rūšiavimo verslu. Tuo pačiu užsiėmė ir šiukšlynuose maisto ieškodavęs mažylis Louisas (g. 1901 m.), nes šeimą tėvas buvo palikęs, o mama savo vaikus mėgino išmaitinti prekiaudama savo kūnu. Dešimt savo vaikų auginę Karnovskiai 7-erių berniuką ėmė globoti, vėliau įsūnijo, nupirko pirmąjį instrumentą. Louisas ir būdamas suaugęs kalbėjo jidiš-litviš dialektu, nešiojo Dovydo žvaigždę ir žinojo, kur yra gražusis Vilkijos miestelis šalia Nemuno.

 

 

plačiau
Kauno diksilendo DixXband koncertas Geltonos sofos klube

2018 m. Gruodis 2 d., Sekmadienis, at 19:00 – 21:00
GeltonosSofosKlubas.lt
Šeimyniškių g. 23, 09236 Vilnius, Lithuania

 

Vaiva Venslovienė vokalas
Raimundas Arnašius trimitashttps://www.facebook.com/events/724398824582787/?active_tab=about
Tomas Razmus sopraninis saksofonas
Remigijus Terminas Trombonas
Mindaugas Paulikas Gitara
Mantas Liutikas Klavišiniai
Simonas Remeika Tūba
Evaldas Andziulis Mušamieji


Išankstiniai bilietai 7 € iki lapkričio 30d. (vėliau 10 €)
http://www.geltonossofosklubas.lt

 

plačiau
Šimtmečio muzika Prisikėlimo bazilikos terasoje  - Legendinės dainos

Rugpjūčio 12 d. Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos terasoje (ant stogo) koncertas iš ciklo „Vasaros koncertai Prisikėlimo terasoje“. Tai Lietuvos šimtmečiui skirti renginiai. Koncerte dalyvaus Kauno diksilendas „DixXband“ (vad. Raimundas Arnašius), vokalinis duetas Vaiva Venslovienė ir Kristina Svolkinaitė.

plačiau
Žaliasis Birštonas ošia! – kurorto šventė su diksilendu DixXband.

Žaliasis Birštonas ošia! – kurorto šventė. Sekmadienio popietė - piknikas Nemuno slėnyje su diksilendu DixXband. Foto.........

 

plačiau
Birštonas, džiazas, Zigmas Vileikis – 40 metų laisvos minties ir improvizacijų skrydžių istorija
Birštonas, džiazas, Zigmas Vileikis – 40 metų laisvos minties ir improvizacijų skrydžių istorija

Birštonas šiemet vėl gyvena laisvės gurkšniais, o tiksliau, džiazu, kurį kurorte įkurdino ne bet kas, o dabartinis Birštono kultūros centro vadovas Zigmas Vileikis. Šiemet Zigmo džiazo festivaliui 40 metų. Tiesa, tegul jūsų nestebina, jog visur rašoma, kad tai XX jubiliejinis „Birštonas Jazz“ renginys, nes festivaliai vyksta kas antrus metus. Pripažinsiu, jog tiesiogiai su džiazu susidūriau tik atvykęs gyventi į Nemuno kilpų kraštą ir tam turėjo įtakos Birštono festivalis. Nors nesu džiazo fanas, bet artėjant festivaliui, nori nenori padedi gyventi jo ritmu.

Visada stebėjausi, kodėl būtent tas ar kitas muzikantas gauna iš Zigmo Vileikio rankų Grand Prix apdovanojimą. Suprasti ir pagrįsti Zigmo pasirinkimą nebeįmanoma, kaip ir įrėminti džiazo kompozicijas.

Šiemet Grand Prix apdovanojimas buvo įteiktas Arkadijui Gotesmanui. Vardinti Arkadijaus, kaip džiazo atlikėjo (universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų), kelią nėra jokio reikalo, nes jis įspūdingas, bet tai, kad muzikantas jau 30 metų „nesensta“ ir vis dar pilnas idėjų, verčia lenkti prieš jį galvą. Reikia manyti, jog būtent Arkadijaus universalumas ir išskirtinumas ir tapo pagrindiniu faktoriumi, kuris nulėmė Z. Vileikio sprendimą.

Birštono džiazo festivalis ir Zigmo Vileikio vardas – neatsiejamos viena nuo kitos dalys. Toks ryšys iki šiol lemia festivalio ilgaamžiškumą. Ar po dvejų metų suskambės XXI festivalio akordai ir bus įteiktas Grand Prix apdovanojimas kitam pretendentui? Reikia tikėti…

http://kvitrina.lt/birstonas-dziazas-zigmas-vileikis-40-metu-laisvos-minties-ir-improvizaciju-skrydziu-istorija/#prettyphoto[post_gallery]/8/

Gyva muzika kiekvienam renginiui

Kiekvienai šventei galime pasiūlyti kokybišką, įvairių stilių „gyvai“ atliekamą muziką bei geriausias sąlygas.

„DixXband“ groja  festivaliuose, miestų šventėse, jubiliejų, vestuvių ir kitų renginių metu.
Grupės repertuare ne tik džiazo klasika, bet ir populiariausi visų laikų pasaulio hitai, tokie kaip

plačiau
Festivalio”Džiazo dienos Tauragėje 2017” jam session

Festivalio”Džiazo dienos Tauragėje 2017” jam session vyko „Bangos“ kavinėje. Čia beveik ir uodas savo snapo nebūtų įkišęs: staliukai buvo visi užimti, o vėliau atėję, turėjo trintis pasieniais ir gailėtis, kad pasivėlino. Kaip ir buvo reklamuota, koncertavo Kauno diksilendas DixXband ir  neseniai įkurtas KTU pučiamųjų muzikos ansamblis The BrassBees . Kaip ir tikėtasi, vakaro dvasia buvo džiaziška.

plačiau
Keleto diksilendas keliolikai

Šį rytą trindamas galvą dermatologiniu šampūnu – taip buvo užrašyta ant buteliuko – pagavau save niūniuojantis Stingo kūrinio „Englishman in New York“ melodiją: per neatstojantį miegą, per šilto vandens lašus ir skystelėjusio šampūno purslus iš gerklės, nepriklausomai nuo mano valios bei nepaisant įsisenėjančio bronchito, liejosi garsas, vibracija ir pabiri žodžiai: „o-oho, aš atėjūnas, aš legalus atėjūnas“ – liejosi tokiu veržlumu, kaip kad nuo Vilniaus kalvų liejasi, vinguriuoja, braunasi per asfaltą tie tirpstančio sniego upeliūkščiai.

Mano paties klausa šią dainą pagavo tik užsukus čiaupą

plačiau
„Sekmadienio muzika“ vėl skambės Prisikėlimo bazilikos terasoje!


Rugpjūčio 27 d., sekmadienį, 18.30 val. Prisikėlimo bazilikos (Žemaičių g. 31A) terasoje koncertuos „DixXband“. Grupės pristatoma programa – „Sėsk į diksilendo traukinį“.
Diksilendas „DixXband“ visus džiazo muzikos gerbėjus kviečia drauge pakeliauti po „New Orlean“ ir svingo eros laikus, kai ši muzika buvo populiarumo viršūnėse. Klausytojų laukia malonus, improvizacijų ir džiazo ritmų pripildytas vakaras, o vokalinės muzikos gurmanai mėgausis aksominiu, džiazo atlikėjos Kristinos Svolkinaitės balsu.
Bilietų kainos 5, 1 0

plačiau