Naujienos

Džiazo šventė pasiekė ir Skaudvilę

Jaunimo orkestras – pamaina profesionalams?

Kaip jau vienoje iš apžvalgų buvau rašęs, gyvai neturėjau galimybės iki šiol klausyti šio kolektyvo. Išgirdau ir iš karto sakau: patiko jų ramumas, pasirinktas repertuaras, noras muzikuoti, nesiblaškymas, susiklausymas, mokytojų-koncertmeisterių bendravimas su savo mokiniais ir visa kita.

 

Jaunimo orkestras susibūrė jau prieš trejetą metų, orkestrus vis kuriančio ir nerimstančio muzikanto Arūno Rakevičiaus pastangų dėka. Prieš tai, padedant ir pritariant Tauragės kultūros centro vadovams, jis įkūrė ir „į pasaulį“ išvedė Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestra, jam keletą metų vadovavo, darė instrumentuotes, dirigavo, koregavo visų koncertmeisterių darbą. Dabar vėlgi – surado bendraminčių muzikantų, pedagogų,  ir jaunimo džiazo orkestras gyvuoja. Nuo šių metų šis kolektyvas tapo oficialus kultūros centro kolektyvas ir turi „stogą“ virš galvos.

 

Orkestre dirba koncertmeisteriais ir vaikus ruošia, kartu su jais groja muzikos pedagogai trambonininkas Vladas Žičkus, akordeonininkas Tomas Altaravičius, fleitininkė Jurgita Stažienė. Klavišiniais  orkestre groja muzikos mokytoja iš „Versmės“ gimnazijos Inesa Altaravičienė. Viską buria, instrumentuoja kūrinius ir diriguoja, kai to reikia, Arūnas Rakevičius, pats paimdamas į rankas ir bosinę gitarą. Pasak vadovo Arūno, jaunimas labai noriai renkasi į repeticija, koncertuoja ir yra užsidegę siekti tobulumo.

 

Orkestre šiuo metu yra trys solistės, visos Arūno Rakevičiaus mokinės - Augustė Jomantaitė, Greta Jonelytė ir Viktorija Paliokaitė. Visos mergaitės neabejotinai turi duomenų ir noro dainuoti džiazą ir tobulėti. Skaudvilės koncerte solo partiją trombonu atliko ir vienas muzikantas iš Skaudvilės Laurynas Dobilas. Saviškį trombonininką skaudviliškiai sutiko itin šiltais plojimas. Iš šito vaikino ir iš visų atlikėjų tikrai gali išaugti puikūs džiazo, ir ne tik, atlikėjai. Gal tai pamaina „profams“, kurie po Tauragės jaunimo pasirodymo kopė į sceną.

 

„DixXband“

Ir šis kolektyvas neapseina be tauragiškių, mat jam vadovauja buvęs Tauragės muzikos mokyklos auklėtinis Alfonso Sadausko mokinys Raimundas Arnašius.

„Nuskraidink mane į diksilendo šalį“ – taip vadinasi  muzikinis projektas,  kviečiantis pakeliauti  po džiazo muzikos pasaulį, kur skamba improvizacijos, pašėlę ritmai ir išraiškingos melodijos. Šį muzikinį projektą arba koncertą tokiu pavadinimu ir pasiūlė kauniškai Skaudvilės gyventojams ir nemažam būreliui džiazo mėgėjų iš Tauragės, iš Kauno, gal dar iš kur kitur.

 

Koncerte skambėjo džiazo klasika, kuri gimė Naujojo Orleano gatvėse ir Čikagos naktiniuose klubuose. Ši muzika, atrliekama lauke žaviame pušynėlyje ir tvyrant nuostabiam orui aplink, skambėjo itin gražiai ir labai šiltai, jaukiai. Kauno diksilendo „DixXband“ kartu su  elegantiškai melodingo balso vokaliste Vaiva atlikti  džiazo klasikos kūriniai, malonus bendravimas su publika vertė publiką džiūgauti, ploti (kaip įprasta džiaze) po improvizacijų.  Koncerte skambėjo ne tik  geriausi „New Orlean Jazz“, „Swing“, „Hot Jazz“ stilių kūriniai, tokie kaip Hello Dolly, Bourbon Street Parade, L.O.V.E.,  bet ir gerai žinomi Aerosmith, The Beatles, Guns N‘ Roses bei kitų grupių ir atlikėjų hitai, skambantys šiuo metu populiariu Vintage Jazz stiliumi.

 

Apie „DixXband“ plačiau

Kauno diksilendas „DixXband“ – 2001 m. susikūręs tradicinio džiazo ansamblis, grojantis diksilendą, „New Orlean Jazz“, svingą bei šiuo metu populiarią muziką. Naujojo Orleano stilių formavo nedideli orkestrai, groję įvairiose Naujojo Orleano pasilinksminimo vietose: gatvėse, kavinėse, burlaiviuose. Tad ir šių dienų diksilendo „DixXband“  pasirodymus galima išgirsti įvairiose vietose - koncertų salėse, miestų ir privačiose šventėse arba pamatyti linksmai žygiuojant gatvėmis diksilendo ritmu. Per savo veiklos metus grupė koncertavo įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Diksilendo atliekamos muzikos klausėsi  Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Estijos muzikos festivalių ir klubų lankytojai. „Euro Jazz“ festivalyje-konkurse (Prancūzija) grupė buvo apdovanota „Gand Prix“ apdovanojimu už Europos Sąjungos himno atlikimą „New Orlean Jazz“ stiliumi bei tapo publikos prizo laimėtoja.

 

Džiazo festivaliai, koncertai, kuriuose dalyvavo kolektyvas: „Jonava Jazz 2019“, džiazo ir šviesų festivalis „Džiazo laužai“, XXIV Pažaislio muzikos festivalis 2019 m. (Volfo Engelman studijos terasoje), „Džiazo dienos“ Tauragėje 2017 m. („Jam session“), „Kaunas jazz-Džiazo gatvė“ 2017 m. (kartu su „The BrassBees“), „Rybnik Jazz Festiwal 2015“ Lenkija, „Starptautiskais diksilendu mūzikas festivāls 2014“ Latvija, „Baszta Jazz Festiwal 2011“ Lenkija, XVI Klaipėdos Pilies džiazo fetivalis 2010 m., „Birštonas Jazz 2010“.

 

Skaudvilėje po koncerto pakalbinti žiūrovai visi kaip vienas tvirtino, kad koncertas patiko. Skaudvilės seniūnė, bendruomenės pirmininkas Vidas Bičkus, Skaudvilės kultūros darbuotojai, kurie tikrai gerai pasiruošę ir pateisina Skaudvilės, kaip Mažosios kultūros sostinės, vardą dėkojo atlikėjams, festivalo organizatoriui Valdui Latožai ir „ištraukė“ iš jo pažadą festivalio maršrute kitas metais vėl pažymėti Skaudvilę. Pažadas buvo duotas. Lauksime kitų metų Skaudvilėje džiazo akordų ir improvizacijų.

 

Na, o festivalis tęsiasi. Liepos 21 d. 18:00, antradienį,  Lauksargių geležinkelio stotyje ( o kaip bus įdomu pamatyti šią vietelę) koncertuos Veronika ChiChi.

Įėjmas laisvas, o iki Lauksargių ir pėstute galima nupėdinti, bet geriau – dviračiu.

Daugiau info: http://www.tauragejazz.lt/naujienos/74-dziazo-svente-pasieke-ir-skaudvile