Naujienos

„Kaunas Jazz 2023“ scenoje – išskirtinis Kauno diksilendo „DixXband“ pasirodymas
 

 Laisve alsuojančioje Nepriklausomybės aikštėje „DixXband“ grupė  savo ritmingu pasirodymu nuskraidino klausytojus į Naujojo Orleano, Čikagos gatves, iš kurių ir kilo tradicinis džiazas,  diksilendas, svingas bei jo atmainos.

„Užsienyje neretai galime pamatyti gatvėse, ant tiltų grojančias diksilendo grupes bei atlikėjus – tai muzika, kuri yra sukurta laisvei, todėl būtent atvirose erdvėse, gamtoje, kavinėse ar miestų aikštėse, o ne koncertinėse salėse, ji suskamba geriausiai bei sukuria klausytojams vidinės laisvės pojūtį. Drauge su „DixXband“ grupės nariais norime, kad ir „Kaunas Jazz“ gerbėjai atsidurtų tame jausme, kurį kuria tradicinis džiazas, – subtili melodijos ir ritmo harmonija, laisvės pojūtis ir improvizacija, galimybė mėgautis muzika ir gyvenimu neskubant“, – teigia „DixXband“ grupės meno vadovas Raimundas Arnašius.

Diksilendo muzika yra ritminga, tokia, kurioje klasikos žavesį papildo vintažinis jos prieskonis. Šiuolaikinėje erdvėje diksilendo muzika skamba kaip vertingas antikvaras, kurį norisi saugoti ir juo mėgautis. Tai išskirtinio muzikos skonio mėgėjų žanras, kuris randa kelia į žmonių, siekiančių laisvės pojūčio, širdis.

"Chicago Jazz" stiliaus muzikos stilių atliekanti „DixXband“ grupė žada į savo pasirodymą įneša ir papildomų muzikinių prieskonių – svingo bei „Vintage Jazz“ – populiariosios muzikos kūrinių, atliekamų džiazo maniera, kartu sušvelnaus ir spalvingo balso dainininkė Vaiva Venslovienė.  

 

Grupės istorija prasidėjo Klaipėdoje, Stasio Šimkaus konservatorijoje, kur meilė džiazui buvo skiepijama nuo pirmos mokslų dienos, o muzikos suvienyti entuziastai kartu galėjo groti konservatorijos bigbende ir diksilende. Nors vėliau keliai išsiskyrė, likimas juos vėl suvedė Kaune ir studijų draugai nusprendė tęsti pradėtą veiklą.

Nuo pat grupės įkūrimo 2002-aisiais nesikeitė du jos nariai – grupės trimitininkas Raimundas bei trombonininkas Remigijus. Du dešimtmečius trunkančią draugystę ne tik scenoje, bet ir gyvenime puoselėjantys grupės nariai juokauja, kad vienas kitą pažįsta ilgiau, o gal ir geriau, nei savo žmonas. 

Dabartinį Kauno diksilendo „DixXband“ grupės sąstatą sudaro – Vaiva Venslovienė (vokalas), Raimundas Arnašius (trimitas), Tomas Razmus (ten. / sopr. saksofonai), Remigijus Terminas (trombonas), Mantas Liutikas (klavišiniai), Mindaugas Paulikas (gitara), Simonas Remeika (tūba / bosinė gitara) ir Evaldas Andziulis (mušamieji). Nariai džiaugiasi turėdami savo klausytojų ratą ir sako, jog pagrindinis jų tikslas – išlaikyti tradicinio džiazo stilių ir jį populiarinti. 

-----

Kauno diksilendas „DixXband“ yra laukiamas ir vertinamas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio džiazo festivalių gerbėjų. Jų pasirodymų sąraše – dešimtys džiazo festivalių ir publikos įvertinimai. Kauno filharmonijoje 2003-aisiais surengę pirmąjį pasirodymą, netrukus po jo Lietuvos radijuje ir televizijoje įrašė pirmąjį kompaktinį diską, pavadinimu „Teisingos muzikos dozė“. 2008 m. Birštone vykusiame džiazo festivalyje grupė gyvai įrašė ir antrą – „SingSwing“.

2007 m. vykusiame „Euro Jazz“ festivalyje-konkurse Kauno diksilendas buvo apdovanotas „Gand Prix“ prizu už Europos Sąjungos himno atlikimą „New Orlean Jazz“ stiliumi, kuriam aranžuotę parašė Rimantas Giedraitis, bei pelnė publikos simpatijas.

 

Visą informaciją apie festivalį galima rasti interneto svetainėje https://kaunasjazz.lt/programa/